رفتن به محتوای اصلی
x

زمانی می‌گفتند جبعه جادویی به نام تلویزیون کودکان ما را سرگرم کرده است. اما در چند دهه اخیر با توجه به تغییرات سریع و رشد تکنولوژی‌های نوظهور دیگر فقط تلویزیون نقش سرگرم کننده نداشته و جایگزین‌های زیادی برای این جعبه جادویی روز به روز پا به عرصه وجود می‌گذارند. اما هنوز هم با این تغییرات جمله مادر یک کتاب برایم می‌خوانی آشناست واین نشان علاقه کودکان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی است بنابراین با شنیدن این جمله دلگرم می‌شویم که هیچ چیز جای کتاب و کتابخوانی را نمی‌تواند بگیرد و ما والدین باید فرهنگ اصیل و زیبای مطالعه را رواج داده و از مزایای آن کمال استفاده را ببریم. در این راستا بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی اصفهان واقع در طبقه همکف کتابخانه با مجموعه ای شامل کتاب ، مجلات، بازی‌های فکری ، سی دی های آموزشی و .... برای رده سنی از تولد تا 15 سالگی سعی دارد تا با فعالیت‌های زیر گام کوچکی برای حفظ فرهنگ مطالعه بر‌دارد .

1-خرید و امانت کتابهای متناسب ( داستانی، علمی، آموزشی، مذهبی ، سرگرمی، هنری) به زبان فارسی و انگلیسی برای گروه کودک و نوجوان؛

2- خرید مجلات متناسب برای گروه کودک و نوجوانان؛

3-برگزاری مسابقات مختلف برای تشویق فرهنگ مطالعه؛

4- برگزاری جلسات قصه‌گویی ؛

5- برگزاری تورهای بازدید از کتابخانه برای کودکان و نوجوان جهت آشنایی بیشتر.

قوانین استفاده از کتابخانه کودک و نوجوان

  1. تعداد کتب قابل امانت در این بخش به هر عضو 2 عدد کتاب می باشد؛

تبصره : در صورت مشکلاتی ( بیماری ، آلودگی و....)که به هر نحو اجازه حضور فیزیکی کودکان و نوجوانان در بخش نباشد تعداد کتاب امانتی قابل افزایش می‌باشد.

  1. مدت زمان امانت هر کتاب 20 روز بوده و در صورت زمان بیشتر برای مطالعه، از سه روز قبل از تاریخ بازگشت و عدم رزرو می‌توان با نام کاربری و پسورد یا شماره تماس 03133912557 کتاب مورد نظر را تمدید کرد.

  2. کتابهای مرجع و مجلات قابل امانت نمی‌باشد،

تبصره : در صورت مشکلاتی ( بیماری ، آلودگی و....)که به هر نحو اجازه حضور فیزیکی کودکان و نوجوانان در بخش نباشد اجازه امانت به مدت یک هفته امکان‌پذیر است.

  1. سی دی های آموزشی به مدت سه روز با ارائه کارت پرسنلی و یا دانشجویی قابل امانت می‌باشد.

 

از طریق ایمیل kid.teen-lib@of.iut.ac.ir می توانید با این بخش در ارتباط باشید.

 

کلیپ

 


کودک و نوجوان

تحت نظارت وف ایرانی